Ваш кошик

Навіщо прибирати бур'яни та листя з тротуарної плитки восени?

БАЖАЄТЕ ЗАОЩАДИТИ ДО 10 ГРИВЕНЬ НА КВАДРАТНОМУ МЕТРІ?
НАДАЄМО КЕШБЕК ВІД 80 ГРН ЗА ПІДДОН
Звертайтеся за тел.:
+38 (067) 449-25-43;
+38 (097) 511-84-80;
+38 (067) 491-49-70.

Повернення транспортних піддонів (ФОП Скрипов О.І.) .
ВИГІДНО!

 

 

 

Тротуарна плитка – міцне та надійне покриття. Це досить популярний матеріал для оформлення прибудинкових територій, дозволяє надати унікальність ділянці і має високу надійність і довговічність.

Восени прибирання та підготовка території до зимового періоду – часта проблема, яка виникає у власників ділянок та заміських будинків. З естетичної точки зору такі заходи дозволять, зробити територію акуратнішою і охайнішою. Але покращення зовнішнього вигляду – не єдина причина прибирати ділянку та виконувати заходи для підготовки до заморозків – існує безліч практичних причин.

Прибирання листя.

В осінній період слід прибирати опале листя з поверхні бруківки. Якщо цього не зробити, листя гнитимуть і в результаті поверхня плитки може забарвитися. Також прибирання листя запобігатиме поширенню комах-шкідників – вони зазвичай зимують у таких місцях. Опале листя – розсадник збудників різних грибків. Також килим з листя – область високої вологості, йдучи такою поверхнею можна легко послизнутися.

Якщо ви вирішили прибрати листя, це можна зробити різними способами. Можна використовувати старий і перевірений спосіб - прибирати граблями, мітлою або віником. Краще використовувати граблі з пластиковими зубцями – вони не пошкодять бруківку, до того ж їх вага набагато менша, ніж у аналогів із металевими зубцями.

Крім того, сьогодні існує багато різних способів спростити цей процес. Наприклад, якщо використовувати мотокосарку, вона подрібнюватиме листя, частинки яких згодом збагачуватимуть ґрунт. Косарку краще використовувати регулярно, щоб не збирався товстий шар і краще, щоб листя було сухим – так воно легше подрібнюється.

Повітродувка та садовий пилосос також зроблять процес очищення ділянки простіше та швидше. Вони допоможуть збирати листя в одне місце.

Після такого збирання залишаються відходи. Спалювати листя не рекомендується – це часта причина виникнення пожеж, а також у процесі горіння виділяються шкідливі для здоров'я речовини. Тому краще збирати листя в в компостні ями для компостування. Таким чином, вийде відмінний перегній, яким можна удобряти рослини.

При збиранні листя краще дотримуватися рекомендацій:

• Виконувати роботи в захисних рукавичках та закритих штанах – це убереже від укусів комах, гострих предметів або гілок, які можна не помітити, і навіть від змій.

• Працювати з перервами та у зручній позі, а також використовувати інвентар та техніку, комфортні у використанні.

Проблема проростання бур'янів у швах.

З бруківки також необхідно прибрати бур'яни, що проростають у швах між окремими елементами. По-перше, вони можуть почати гнити, затримувати вологу, знижаючи дренажні властивості тротуарної плитки. Шкідливу рослинність можна видалити за допомогою спеціальних хімічних засобів або механічним способом. Наприклад, існують спеціальні ножі, призначені для цього або можна використовувати інші садові інструменти.

Можна часто побачити поради щодо видалення бур'янів народними засобами – сіллю, або господарським милом. Такі засоби можуть частково зупинити проростання насіння рослин, проте певних результатів не варто очікувати. Для видалення бур'янів зі швів ьруківки варто використовувати спеціальні хімічні засоби. Важливо памятати, що хімічні речовини в жодному разі не можна використовувати у вітряну погоду.

Видалення моху з тротуарної плитки.

На затінених і вологих ділянках поверхня бруківки починає покриватися мохом.

Чому мох треба прибирати?

• плитка під мохом сильніше схильна до руйнування;

• доріжка з мохом слизька, можна легко травмуватися;

• мох може також вплинути на колір тротуарної плитки.

Як прибрати мох із поверхні?

Домовласники часто користуються механічним методом очищення плитки. Для цього зазвичай використовують різноманітні щітки, садові ножі, сапки та скребки. Важливо відповідально підійти до процесу очищення: дрібні шматочки моху можуть уціліти, у результаті вони знову розростуться.

Хімічний метод також часто використовується для позбавлення проблеми проростання моху. Важливо використовувати виключно розчини для очищення тротуарної плитки. Існує безліч порад та народних засобів, але не всі з них допоможуть в очищенні моху з поверхні бруківки, а в іншому випадку можуть зіпсувати дорожнє покриття.