3. Розмітка ділянки.
Зазвичай розмітка робиться за допомогою мотузки і кілочків. По всій площі доріжок і майданчиків, згідно розмітки, риється котлован («корито») на необхідну глибину. Глибина цього котловану залежить від навантажень і обраного типу тротуарної плитки, а також типу ґрунту, його щільності і вологості, глибини залягання ґрунтових вод.
4. Підготовка основи.
Один з найважливіших етапів укладання плитки - підготовка щебенчатой основи, яке ще називають «пиріг». Основа складається з декількох шарів, які, в залежності від майбутніх навантажень на мозення, мають різну будову і товщину.
В обов'язковому порядку, перед монтажем основи, дно виротого корита необхідно ущільнити, попередньо видаливши всю велику органіку (коріння, гілки). Також необхідно перевірити чи немає пустот або нор.
На ущільнене дно засипається крупний щебінь, який в обов'язковому порядку ущільнюється. Наступні шари так само ущільнюються.
Слід пам'ятати, що від якості основи залежить, як довго слугуватиме покриття з тротуарної плитки. Неправильно підготовлена основа може призвести до утворення ям і хвиль, просіданню ґрунту, постійного застою дощової води і багатьох інших негативних наслідків. Тому краще довірити роботу з укладання тротуарної плитки нашим бригадам - ви заощадите час і сили і отримуєте гарантію якісного укладання тротуарної плитки.
5. Установка бордюрів.
Для фіксації бруківки, по периметру майбутнього майданчика, або по краях доріжки встановлюються бордюри або дорожні борти. Зазвичай вони встановлюються на бетонний розчин. Слід дуже уважно ставитися до виставлення бордюрів. Правильно виствалені бордюри не повинні хитатися, з верхній край повинен находитися в одній лінії, за винятком випадків з перепадами висоти ґрунту.
6. Укладання вирівнюючого шару і монтаж плитки.
На підготовлену основу укладається вирівнюючий шар з відсіву. Безпосередньо на нього монтується плитка. У жодному випадку не можна використовувати для монтажу плитки, особливо кольорової, гарцовку (цементно-піщану суміш). Цементний пил, при укладанні плитки, підіймається в повітря і згодом осідає на бруківці, назавжди зіпсувавши її зовнішній вигляд. Плитка стає блідою, з'являються сильні висоли і порушується водовідведення.
7. Засипка швів піском.
Шви укладеної тротуарної плитки заповнюються чистим, просіяним річковим піском.
Слід пам'ятати, що укладання плитки має безліч нюансів, які залежать не лише від типу плитки, навантажень на неї і типу ґрунту, але і від регіону, навколишнього ландшафту. Що б правильно і якісно укласти тротуарну плитку - слід звернутися до професіоналів.