Повна версія сайту
Рус Укр

Інструкція з укладання облицювального каменю

Штучний камінь застосовують при облицюванні практично будь-яких поверхонь - бетон, цегла, метал, дерево, гіпсокартон, пінопластові та інші аналогічні утеплювачі.
  Основа, на яку передбачається укладати декоративний камінь, незалежно від типу поверхні, має бути твердою, рівною, сухою, очищенною від бруду, пилу, жиру і залишків малярських покриттів з температурою поверхні не нижче +5 С і не вище +25 С. Від правильності підготовленої основи залежить якість монтажу плитки.
 
 
 
Підготовка основи під укладання штучного каменю.
 
1. Пофарбована поверхня - видалити фарбу дротяною щіткою або за допомогою піскоструминного апарату. Перевірити всю оштукатурену поверхню на порожнечі і заново закласти вади (особливо ретельно оглянути стару штукатурку). Заново оштукатурені місця і сильно структуровану поверхню старої штукатурки необхідно відшліфувати і очистити сухою щіткою, додатково промити водою, потім дати стіні добре просохнути. Якщо фарбу (шпаклівку) неможливо видалити, треба набити на стіну штукатурну сітку.
2. Бетонна стіна - повинна до облицювання простояти, як мінімум 6 місяців для остаточної усадки. Такі стіни вимагають обов'язкового очищення від висолів, цвілі.
3. Цегляна кладка з керамічної цегли - перед укладанням необхідно стіну очистити і зашпаклювати, щоб усунути нерівності між цеглинами. При товщині шару, що дорівнює більше 2-х сантиметрів, бажано набити на стіну металеву сітку (для обробки світлим каменем сітку бажано взяти оцинковану).
4. Металева поверхня - очищається від іржі та інших забруднень.
5. Утеплювач (пінополістирол) - останнім часом велика увага приділяється будівельним енергозберігаючим технологіям, до числа таких відноситься зовнішнє утеплення стін з наступною обробкою. Сучасний утеплювач - пінополістирол закріплюється до стіни за допомогою спеціальних пластмасових дюбелів - «грибків» зі сталевим сердечником з кроком 35-40 см. Цими ж дюбелями до пінополістиролу притискається штукатурна сітка. Вона оштукатурюеться спеціальною штукатурною сумішшю для пінополістиролу.
6. Оштукатурена поверхня - перед укладанням каменю необхідно вирівняти стіни. Це роблять за допомогою штукатурки. При товщині шару, що дорівнює більше 2-х сантиметрів, бажано набити на стіну штукатурну металеву сітку (для обробки світлою плиткою сітку бажано взяти оцинковану). Якщо на стіні є стара штукатурка, оцініть ee стан і при необхідності видаліть. Сильно структуровану обштукатурену поверхню необхідно ретельно відшліфувати і очистити. Якщо структура штукатурки пориста, то її потрібно обробити ґрунтовкою глибокого проникнення. До роботи можна буде приступати через 2 години після висихання.
7. Обклеєні шпалерами стіни - потрібно очистити від шпалер. Після видалення шпалер стіни досить прогрунтувати.
8. Гіпсокартонні листи - потрібно ретельно прогрунтувати.
9. Древесні плити - повинні бути жорстко закріплені, щоб уникнути можливості скручування, для монтажу потрібно використовувати високоеластичні і високоагдезіонні клеї. Вітається закріплення армуючої сітки.
10. Дерев'яна поверхня - при монтажі каменю на дерев'яну поверхню слід спочатку закріпити гідроізоляційний матеріал, щоб оберегти дерево від гниття, а клей від руйнівної дії полісахаридів, що містяться в деревині. Паробарьерну плівку закріплюють горизонтальними рядами, так щоб верхній шар внахлест накривав нижній по 4 см. Вертикальні шари повинні лежати  внахлест 8 см. Після монтажу гідроізоляції на її поверхню закріплюють металеву сітку, захищену від корозії, або пластикову сітку. Після цього на сітку наносять штукатурку товщиною 1 см.
 
Монтаж облицювального каменю.
 
Перед початком роботи обов'язково перемішайте штучний камінь не менше ніж з 5 (а краще 10 коробок) і викладіть на землі майбутній малюнок кладки. Це дозволить полегшити рішення з вибором окремих елементів каменів, (за розмірами і кольором) в процесі роботи.
При необхідності підігнати камені за розміром використовуйте кутошліфовальную машинку ( «болгарку») або плиткоріз з диском по каменю.
Обов'язково зверніть увагу на те, щоб на зворотньому боці штучного каменю було відсутнє «цементне молочко» (тонкий пінистий шар товщиною 0,5 мм). У разі його наявності очистіть зворотний бік каменю жорсткої металевої щіткою.
Рекомендується перед початком укладання зволожити за допомогою малярського пензля поверхню, на яку буде встановлюватися штучний камінь і робочий бік самих плиток.
Укладання штучного каменю можна починати знизу нагору або зверху вниз. У разі потрапляння клею на камінь рекомендуємо протерти злегка вологою ганчірочкою. Як клейовий розчин використовуйте клей призначений для натурального і штучного каменю. Рекомендується наносити клейовий склад на поверхню, яку потрібно облицювати за 10-15 хвилин поки розчин зберігає високу здатність, що клеїть. Розчин або клейовий склад наноситься на поверхню стіни за допомогою зубчастого шпателя.
Перед тим як приступати до монтажу каменю, потрібно перевірити правильність підготовленої заздалегідь поверхні. Розкласти на рівному місці 2-3 м2 декоративного штучного каменю для візуалізації малюнка і підбору елементів. Чергуйте короткі і довгі елементи. При використанні кутових елементів в першу чергу закріплюйте їх. Вони мають довгу і коротку сторону. Під час укладання кутових елементів рекомендуємо чергувати їх в протилежних напрямках. На наступному етапі закріплюються верхній горизонтальний ряд елементів і декоративні елементи навколо віконних, дверних прорізів. Далі проводиться укладання решті поверхні.
 
Послідовність робіт з укладання штучного каменю.
 
1. Підготовлену поверхню грунтують рідким розчином клею.
2. Роблять розмітку по горизонталі, поділяючи загальну площу на робочі ділянки приблизно по 5 рядів плитки кожен.
3. Клей наносять на тильну сторону плитки. Гладким краєм шпателя рівномірно розподіліть клей, а потім зубчастою стороною надайте клею гребенчату фактуру.
4. Рекомендується наносити клей не тільки на основу, а й на саму плитку, відразу ж приклеюючи її.
5. При облицюванні з розшивкою швів, щоб не забруднити вже встановлений матеріал, укладають елементи, просуваючись зверху вниз. При безшовній - від низу до верху, притискаючи верхні ряди до нижніх.
6. Вібруючими рухами щільно вдавлюють плитку в клейову масу, починаючи з зовнішніх кутів.
7. Для досягнення найбільш природного та естетичного зовнішнього вигляду кладки облицювальні елементи необхідно підганяти за розміром. Плитка легко пиляється.
8. Монтаж декоративного штучного каменю здійснюється як безшовним способом так і з розшивкою швів. Зверніть увагу, що б при безшовному способі торцеві з'єднання елементів, які монтуються були заповнені тонким шаром розчину. Цього можна домогтися, завдаючи на тильну поверхню каменю монтажний розчин з надлишком, що б він при установці видавлювався на їх краю. Розшивання швів - це дуже відповідальний момент при монтажі каменю. При її здійсненні слід ретельно домагатися герметизації поверхні, щоб попередити потрапляння вологи під поверхню облицювання. Розшивку швів можна виконувати за допомогою шприца, пістолета або ж використовувати спеціальний мішок для заповнення швів розчином. Не намагайтеся обробляти шви відразу при їх заповненні. Потрібно щоб розчин для заповнення швів схопився, бо якщо не схопився , то розчин буде залишати брудні сліди на поверхні штучного каменю.
9. Жорсткою щіткою (не металевою), остаточно зачистити поверхню.
 
Згідно будівельних норм фасадні оздоблювальні матеріали повинні бути покриті водовідштовхувальними - гідрофобизируючими складами, це зменшує вологопоглинання, збільшує морозостійкість, підвищує ефективність теплозахисту, знижує сольові відкладення. Але разом з тим захисні рідини і лаки повинні мати газопроникність - це необхідно для комфортної атмосфери в приміщенні, а також впливає на довговічність клейового кріплення каменю до стіни. Для вирішення цих завдань успішно застосовується силіконовий гідрофобизатор. Таке покриття не руйнується від переміщень будинку, відштовхує воду, захищає від впливу сонячної радіації і кислотних дощів.
Особливо потрібен такий захист при температурних перепадах, запотівання та інших впливах, які можуть зіпсувати або забруднити облицювання. Обов'язково обробляйте облицювання в разі установки каменю в місцях, де воно може піддаватися забрудненню або дії зовнішнього середовища. Оброблена гідрофобизатором поверхня набуває більш глибокого кольору і легше очищується, що полегшує догляд за нею.

 

Хочете, щоб ми вам перетелефонували?
тоді заповніть форму нижче!