Повна версія сайту
Рус Укр

Порівняльна характеристика вібропресованої і вібролитої тротуарної плитки

Для більш повної порівняльної характеристики вібропресованої і вібролитої тротуарної плитки необхідно торкнутися всіх аспектів, починаючи з технологічних методів виробництва.
 
      Технологія вібропресування грунтується на використанні напівсухих (твердих) бетонних сумішей і застосовує спеціальне вібропресуюче обладнання - вібропрес. При вібропресуванні бетонна суміш завантажується в матрицю - форму, яка щільно притискається до піддону, розташованому на вібростолі, ущільнення суміші досягається одночасно за рахунок вібрації столу і тиску на суміш зверху пуансона - преса. Вібрація суміші здійснюється до досягнення необхідного ступеня ущільнення та необхідних геометричних розмірів виробу, після чого відбувається розпалубка, і вироби на піддоні переміщаються в камері витримки. Промислові лінії з виготовлення вібропересованої тротуарної плитки масштабні і, як правило, автоматизовані, що дозволяє досягати великої продуктивності праці.
      Тротуарна плитка, вироблена методом вібропресування, складається з двох шарів - облицювального і основного. Облицювальний шар має товщину 5мм, складається з щебеню фракції 0,63-2мм, піску, збільшеної кількості цементу і хімічних добавок. Облицювальний шар в бетонному камені відповідає за міцність до стирання, перешкоджає водопоглинанню, що збільшує морозостійкість, надає естетичний вигляд. Основний шар в бетонному камені складається з щебеню фракції 5-10мм, 2-5мм, і 0,63-2мм, піску, цементу і хімічних добавок. Основний шар складається з більш великих фракцій щебеню, ніж облицювальний. Основне завдання основного шару - міцність на стиск, тобто перешкода руйнування каменю при навантаженні.
      При дотриманні всіх рецептурних параметрів і використанні потужного вібропресувального обладнання при виробництві бетонного каменю, облицювальний шар приклеюється до основного шару і камінь стає однорідним. Завдяки щільній структурі, вироблений методом вібропресування бетонний камінь має високі і експлуатаційні характеристики.
 
      Технологія вібролиття грунтується на застосуванні рухливих (рідких) бетонних сумішей. Бетонна суміш укладається в пластикову форму і поміщається на вібростіл, де протягом певного часу вібрує. Під дією вібрації бетонна суміш під своєю вагою розподіляється по осередку форми. Як заповнювач використовується пісок і відсів фракції 0-5.
Бетонні вироби, які виробляються методом вібролиття - одношарові, великої фракції до складу не додають, щоб вона не була видна на лицьовій поверхні. Оскільки вібролиті  бетонні вироби виготовляються в формах кожен камінь окремо лицьовою поверхнею вниз, при використанні в складі граніту великої фракції для міцності при вібрації в рідкому бетоні цей граніт під своєю вагою буде опускатися на дно (на лицьову поверхню) - не буде досягнутий естетичний зовнішній вигляд. Тому при вібролитому виробництві не використовуються великі гранітні наповнювачі і, надалі, показники міцності виходять нижче норми. При вібролитті кожен камінь знаходиться в окремій формі. Висоти каменів навіть в одному ряду можуть бути різні по причині переливу бетону або недоливу, тому що робиться це все вручну, на відміну від виробництва штампом методом вібропресування.
Після заливки бетоном форми переміщаються в камери витримки. При горизонтальному переміщенні залитих бетоном форм з вібростола в камери витримки, відбуваються горизонтальні колихання бетону, що призводить до напливу з однієї зі сторін на дні каменю. Камені з такими геометричними відхиленнями якісно укласти дуже важко. Під час вилучення каменю форми вигинають, після чого форма починає деформуватися, що впливає на бічну геометрію каменів - різні по ширині і довжині, гвинтоподібну площину. В результаті, при укладанні неможливо витримати шви. Тротуарна плитка, виготовлена ​​методом вібролиття, має менші можливості для застосування, ніж вібропресована тротуарна плитка. Це пов'язано з тим, що вона схильна до розколювання, має більш низьку морозостійкість, під автомобільним навантаженням руйнується. Також у зв'язку з великим впливом людського фактора при виробництві тротуарної плитки методом вібролиття часто допускаються порушення технології, що, в кінцевому рахунку, позначається на якості готових виробів.
Вібролита тротуарна плитка рідко відповідає міцності і експлуатаційними показниками. Якісно змонтувати покриття з такої плитки часто буває складно через проблеми з геометрією.
           
 
Порівняємо характеристики виробів, одержуваних методами вібропресування і вібролиття:
 
 
Вібропресована плитка:
 
- Однорідна дрібнопориста структура бетону;
- Високі показники міцності і морозостійкості;
- Суворе дотримання геометричних розмірів;
 
 Вібролита плитка:
 
- Привабливий первинний зовнішній вигляд;
- Лицьова поверхня плитки гладка і слизька;
- Низька міцність

Хочете, щоб ми вам перетелефонували?
тоді заповніть форму нижче!