Повна версія сайту
Рус Укр

Чому тротуарна плитка, а не асфальт?

Медики попереджають, що випаровування з асфальту і асфальтовий пил можуть бути причиною ракових захворювань. Асфальтове покриття є значним джерелом емісій шкідливих домішок, коли їх температура (НЕ температура повітря!) наближається до температури плавлення бітумів-складових асфальтових покриттів. Залежно від марок асфальту температура плавлення бітумів варіюється від 20-25 ° С.
У спекотну погоду починає плавитися асфальт, при цьому виділяються вуглеводні. За великим рахунком асфальт - це нафтопродукт. Виходить, що випаровування з асфальту є сумішшю нафтопродуктів. З водою з асфальту пливуть солі нікелю, ванадію та інших металів. Деякі сполуки нікелю і ванадію відносяться до першого і другого класів токсичності і є канцерогенами. Всі, напевно, відчували специфічний аромат асфальту, це пов’язано з тим, що нафтові вуглеводні асфальту в значній мірі ароматичні. 
Спеціалісти, проводячи дослідження, за найскромнішими підрахунками оцінили внесок асфальту в забруднення міського повітря в 10-15% від загальної кількості шкідливих речовин, що надходять в міську атмосферу в результаті людської діяльності.
У дослідженнях, що фінансувались в 90-і роки Агентством з охорони навколишнього середовища США, наводяться дані про обсяг емісії летких органічних речовин при нагріванні асфальту до пластифікації. За цими даними 1м2 асфальтових покриттів при нагріванні до таких температур викидає в атмосферу близько (40 мг/м2•год) толуолу, більше
(90 мг/м2•год бензальдегіду, а також ряд інших вуглеводнів (наприклад, близько 66 мг/м2•год декану, 470 мг/м2•год тридекану). 
За результатами дослідження дані речовини є причиною до 10% всіх хвороб і смертей в містах. Вони взаємодіють з гемоглобіном крові, подразнюють слизову оболонку очей, можуть бути причиною отруєння. Деякі з речовин, що виділяються асфальтобетоном, пригнічують імунну систему, викликають зміни крові та кровотворних органів, мають канцерогенні властивості.
Багато європейських країн замість асфальту давно вже укладають бруківку, яка не має негативного впливу на екологію і здоров’я людини. Час брати приклад з європейських держав і упорядковувати міські вулиці бетонною тротуарною плиткою.
 

 

Хочете, щоб ми вам перетелефонували?
тоді заповніть форму нижче!